המסע לחיים של התאומות הפגות

פרסומים אחרונים

מאיפה להתחיל? אנחנו הורים לילד מתוק בן חמש וחצי, וכשרצינו להביא לעולם ילדים נוספים נתקלנו בקשיים. בהמלצת הרופאים פנינו למסלול פונדקאות, אותו עשינו בגיאורגיה…אחרי כמה חודשים של ציפייה לחוצה, התבשרנו שהפונדקאית המקסימה בהריון עם תאומות בנות! הריון מעבר לים מזמן הרבה חששות ופחדים, לצד שמחה ותקווה. בשבוע 30 קיבלנו שיחת טלפון מפחידה; הפונדקאית פיתחה רעלת הריון ויש צורך ליילד אותה. עלינו על המטוס והגענו לגיאורגיה בזמן ללידה הקיסרית של שתי קטנטנות, האחת נולדה במשקל קילו וחצי והשניה קילו. אחרי הלידה מצבן של התאומות היה קשה, והן הונשמו במשך למעלה משבוע. לאור המצב הרפואי שלהן, ואפילו שקיבלו טיפול מסור בבית החולים בגאורגיה, הומלץ לנו להטיס אותן בהטסה רפואית לישראל. כאן נכנסו לתמונה האנשים הנפלאים מעמותת להב. בשיחה, במילה טובה, בטיפים החשובים שנתנו, הם היו קרן אור בשעה הכי קשה שלנו. העזרה כללה גם סיוע עם הצדדים הטכניים הלא פשוטים של האופרציה של הבאת הבנות לארץ וגם החיבור להורים אחרים שעברו חוויות דומות לשלנו. רומי המקסימה הייתה זמינה לנו בכל שעות היום והלילה ודאגה לשאול ולהתעניין במצבנו באופן תדיר, כך גם שאר האנשים וההורים שקשורים לעמותה. היום , חודשיים אחרי, אנחנו שמחים לספר ששתי הבנות בבית, טפו טפו עולות יפה במשקל ומתחזקות מיום ליום, וחשוב לנו להודות לאנשים הטובים מהעמותה, על ההתגייסות המהירה, האכפתיות והרגישות. תודה!

תאומות שנולדו פגות לאם פונדקאית בגאורגיה, הוטסו לישראל במצבע לילי מורכב, ואושפזו במחלקת הפגים בבית החולים העמק בעפולה שם הצילו את חייהן. ההורים המאושרים: ״אין לנו מילים להודות לצוות הרפואי בבית חולים העמק״. סוף טוב לסיפור מרגש

יעל וגיא(שמות בדויים) בסך הכל רצו להביא עוד ילד לעולם אבל לא שיערו איזה מסע מטורף הם יעברו בדרך להגשמת החלום. כהורים לילד בן 5 הם תכננו את ההיריון הבא, אבל עד מהרה התברר שמסיבות רפואיות יעל כבר לא תוכל ללדת. האופציה שנותרה לאחר כל הבדיקות הייתה הליך של פונדקאות והיעד שבחרו בני הזוג היה טיביליסי בירת גאורגיה.

״כל הניסיונות להביא ילד לעולם בנוסף לבן שלנו לא עלו יפה והרופאים הבהירו לנו שלא נוכל ללדת״, סיפר גיא, ״החלטנו להביא עוד ילד בהליך פונדקאות בגאורגיה. אחרי ניסיון כושל עם אם פונדקאית אחת הגענו לאם נוספת והיא נכנסה להריון״. ואולם, האם הפונדקאית כרעה ללדת כבר בשבוע ה-30 להיריון ולבני הזוג נולדו לפני חודשיים זוג תאומות פגות, האחת במשקל של 1 ק״ג והשנייה 1.5 ק״ג. מיד אחרי הלידה הוגדר מצב שתיהן כקשה, ״היה צורך להנשים אותן, מצבן הוגדר קשה. חששנו שאחרי כל מסע הייסורים שכבר עברנו בניסיון להביא ילד לעולם, אנחנו עלולים לאבד הכל״, סיפר האב, ״ידענו שצריך להטיס את התאומות לישראל כמה שיותר מהר, כי רק בישראל הן תקבלנה את הטיפול הרפואי המיטבי שיציל את חייהן״.

עלות ההטסה לישראל הגיעה לכ- 100 אלף שקלים ולבני הזוג לא היה ביטוח, ״לא חשבנו שעלול להתפתח מצב מסכן חיים ולא עשינו ביטוח הטסות. הפכנו עולמות, גייסנו את המשפחה וחברים והצלחנו להשיג את הכסף שנדרש להטסה רפואית במטוס פרטי מיוחד״. התינוקות הועלו למטוס באינקובטורים עם פיקוח רפואי צמוד ובליווי אביהן ושבוע וחצי אחרי הלידה נחתו באישון לילה בישראל, ״זה היה לילה לא פשוט. לילה לבן מלווה בחשש והרבה דאגה לשלומן של התאומות. מיד אחרי שנחתנו בשלום, אמבולנס לקח אותנו מנתב״ג לבית חולים העמק בעפולה. שם באמצע הלילה, חיכה לנו כל צוות המחלקה של הפגייה. היינו מאושרים להגיע הביתה עם התאומות שהיו מונשמות ובמצב קשה״.

והטיפול הרפואי המקצועי של הצוות במחלקת הפגים במרכז רפואי העמק עשה את שלו. התאומות יצאו מכלל סכנה ולפני מספר ימים שוחררו לביתן, כשאחת שוקלת 2.5 ק״ג ואילו השנייה 2.3 ק״ג, ״זה ממש נס. אנחנו מאושרים והמסקנה שלנו מכל מה שעברנו היא פשוטה: אסור לאבד תקווה או להרים ידיים. כל הקשיים, החרדות והבלתי נודע מתגמדים מול האושר עם שתי התאומות החמודות שקיבלנו במתנה. אין לנו מילים להודות לצוות הרפואי בבית חולים העמק על הטיפול המסור והמקצועי, התמיכה והליווי הבלתי פוסק״.

ד"ר קלרי פלסר פיש, מנהלת הפגיה במרכז רפואי העמק אמרה: "כשההורים פנו אלינו מחו"ל בבקשה שנקלוט את הבנות לפגיה שלנו לא היססנו לרגע והצוות שלנו התארגן מיידית לקלוט אותן בתיאום עם מבצע ההטסה המורכב. התינוקות נולדו בשבוע מוקדם של ההיריון, הן היו קטנטנות ומצבן היה קשה. רמת הפגיות בישראל היא מהמתקדמות בעולם ובאמת תוך זמן קצר הצלחנו לייצב את מצבן, והסיפוק והנחת שלנו היתה כשראינו את ההורים נרגעים כשמצבן החל להשתפר".

עם התאומות לפני השחרור. מנהלת הפגיה ד"ר קלרי פלסר-פיש(משמאל) ומירי בן חמו, ממלאת מקום אחות אחראית פגיה (צילום: דוברות ביה״ח העמק)

המסע לחיים של התאומות הפגות

עזרנו לכם?
נשמח שתעזרו לנו להמשיך עם זה הלאה!