תגובת העמותה לנושא יעילות חיסון ה- RSV

לאחרונה נושא וירוס ה- RSV עושה כותרות.
חשוב לנו לעשות סדר.
עמותת לה"ב מעוניינת להדגיש כי על-פי המלצות הוועדה שהתכנסה מטעם האיגוד לרפואת ילדים – אין שום שינוי במדיניות החיסון של משרד הבריאות לגבי וירוס ה-RSV לשנה זו.
הוועדה שהתכנסה מטעם האיגוד לרפואת הילדים קבעה באופן חד משמעי כי החיסון מוריד אשפוזים של פגים, הן במחלקות הילדים והן במחלקות טיפול נמרץ, כמו גם נטייה לצפצופים ותחלואה בקהילה. קביעות אלה נכונות גם לגבי פגים מאוחרים (Late Preterm).
כידוע לכולנו, אוכלוסיית הפגים היא אוכלוסייה חלשה ופגיעה בשל העובדה כי מערכות גופם החיוניות, ביניהן מערכת החיסון – אינן בשלות וחזקות דיין. לפיכך, חשיפתם של הפגים לאשפוזים מיותרים בשל אי היענות לחיסון שמגן עליהם מפני אשפוזים – היא מסכנת חיים עבורם.
אנו מצויים בעיצומה של עונת ה-RSV ויש חשיבות רבה בהיענות מלאה להתוויית החיסונים כבכל שנה, ובמיוחד נוכח התגברותו האלימה של הנגיף השנה.
לסיכום, המלצות משרד הבריאות לשנה זו עומדות בעינן ומאחר והחיסון מצוי בסל הבריאות לפי ההתוויות שלהלן, יש חשיבות בהיענות מלאה להתוויות:
עד גיל שנתיים: ילדים שנולדו פגים הלוקים במחלת ריאות כרונית הזקוקים לטיפול בחמצן.
עד גיל שנה:
א. ילדים שנולדו בטרם מלאו 32 שבועות הריון + 6 ימים.
ב. ילדים שנולדו פגים הלוקים במחלת הריאות BPD broncho-pulmonary) (dysplasia שאובחנה אצלם ע"י צילום חזה אופייני וסימנים קליניים בגיל מתוקן של 36 שבועות הריון ושנזקקו לטיפול באחד מאלה: חמצן, משתנים, קורטיקוסטרואידים או מרחיבי סמפונות.
ג. ילדים הסובלים ממחלת לב מולדת ובהתקיים אחד מאלה:
1. ילדים המקבלים טיפול תרופתי לאי ספיקת לב.
2. ילדים עם יתר לחץ דם ריאתי בינוני עד חמור.
3. ילדים עם מחלת לב כחלונית.
ד. ילדים ללא תלות בשבוע הלידה, שנולדו במשקל נמוך מ 1 ק"ג.
ה. ילדים ללא תלות בשבוע הלידה, הסובלים ממחלת ריאות כרונית קשה.
עד גיל חצי שנה: ילדים שנולדו בטרם מלאו 34 שבועות
הריון + 6 ימים
בתקווה לחורף קל ובריא לכל ילדינו.

 

ובנושא זה:

IfatExport
לחצו כאן להגדלה

עזרנו לכם?
נשמח שתעזרו לנו להמשיך עם זה הלאה!