תרומת חלב אם / בנק חלב אם בישראל

חלב אם הינו הסטנדרט בתזונת תינוקות. חלב אם בעל השלכות מקדמות בריאות לטווח הקצר ולטווח הארוך  אצל תינוקות, ומציל חיים בתינוקות במשקל לידה נמוך ופגים. כאשר חלב מהאם אינו זמין חלב אם מפוקח מבנק חלב אם הינו הפתרון הטוב והבטוח להזנת התינוק. בנקי חלב אם בעולם נפוצים וקיימים במדינות מפותחות, ומספקים מנות חלב אם בטוחות לשימוש לבתי החולים ולפרטיים. משרד הבריאות מעודד הקמת בנק חלב אם בישראל ואף הגדיר קריטריונים להקמת בנק מסודר. נכון להיום לא קיים בנק חלב אם בישראל. העמותה לתרומות חלב אם נרשמה ברשם העמותות (מספר עמותה 580594315), וזאת לאחר אישור ממשרד הבריאות כי דבר הקמת העמותה לתרומות חלב אם מוכר למשרד הבריאות ומשרד הבריאות רואה בחיוב הקמת עמותה שמטרתה להקים בנק חלב אם בישראל. מטרת העמותה לתרומות חלב אם היא הקמה והפעלה של בנק חלב אם לישראל. העמותה לתרומות חלב אם יוסדה ע"י ד"ר שרון ברנסבורג צברי, יועצת הנקה מוסמכת ומובילה פעילה בתחום הנקה בישראל וד"ר רביד שכטר וד"ר שרון הרמתי, מייסדות מעבדות MyMilk (מרכז מומחה לבדיקות בחלב אם).

web_header_logo    &       logo

בנק חלב לישראל, אשר יופעל ע"י העמותה לתרומות חלב אם, יספק חלב אם אשר נבדק וטופל והוגדר כבטוח לשימוש מתורמות בריאות לתינוקות אשר אימהותיהם אינן מסוגלות מסיבות כלשהן להניק או לספק חלב אם שאוב ליילוד, ולכל דורש בהתאם לתעדוף. בנק חלב לישראל יפעל בהתאם לקריטריונים שהוגדרו ע"י משרד הבריאות ולפי נהלי בטיחות הגבוהים המקובלים בבנקים במדינות מפותחות. הבנק המוקם ע"י העמותה לתרומות חלב אם יפעל כבנק מרכזי שייתן מענה לכל דורש בהתאם לתעדוף שהוגדר על ידי הוועדה שפעלה מטעם משרד הבריאות וכמקובל בבנקים לחלב אם בעולם. לפי משרד הבריאות, כדי לספק חלב אם למוסדות רפואיים יהיה הבנק חייב לקבל אישור משירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות על עמידתו בקריטריונים שבחוזר ראש שירותי בריאות הציבור מספר 2103121 בדבר "בנק חלב אם הסטנדרטים והתקנות המתאימים להפעלתו בישראל". העמותה שמה לה ליעד לעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים לצורך זה.

חלב מאימא אחרת שאינו מסופק על ידי בנק חלב האם, אינו מומלץ על ידי משרד הבריאות. מעבודות שנעשו בבריטניה ובארה"ב, נמצאו חיידקים פתוגנים בחלב שהועבר בין אימהות בשל תנאי שאיבה, אחסון והעברה לא תקינים. רק בנק חלב מוסדר ומפוקח על ידי משרד הבריאות ייתן מענה לכל השלבים הדרושים לאספקת חלב אם בטוחה: גיוס תורמות ואישור כשירותן לתרומה, איסוף וטיפול נאות בתרומות החלב, טיפול ועיבוד החלב, ובקרת כל שלבי תהליך הטיפול והפצה. בדיקות בטיחות ואיכות החלב הנדרשות מבנק חלב אם יבוצעו במעבדות MyMilk, מרכז מומחה לאנליזה ודיאגנוסטיקה בחלב אם, בשיתוף המעבדה הרפואית AML (אמריקן מדיקל לאבורטוריס).

העמותה פותחת בימים אלה במסע גיוס כספי תרומות לצורך הקמת הבנק.

עזרנו לכם?
נשמח שתעזרו לנו להמשיך עם זה הלאה!