חיפוש
חיפוש

בעקבות משבר הקורונה: עלייה מדאיגה בשיעור שחרורים מוקדמים ממחלקות היילודים תוך פחות מ 36 שעות | יתד נאמן מדור רפואה

דו"ח מצב הפגים השנתי: בעקבות משבר הקורונה: עלייה מדאיגה בשיעור שחרורים מוקדמים ממחלקות היילודים תוך פחות מ 36 שעות.

ירידה מדאיגה בהתחסנות פגים לנגיף RSV המסוכן לפגים יותר מנגיף הקורונה. כל היילודים לאמהות שנדבקו בקורונה היו ללא תסמינים לנגיף. עמותת לה"ב: עלייה של 50% ויותר בפניות לתמיכה נפשית.

הדו"ח המתפרסם על ידי "הפורום למען הפגים" לרגל חודש המודעות הבינלאומי לפגים, מתמקד השנה בהשלכות של משבר הקורונה על איכות הטיפול בפגים בישראל והאתגרים שהוא מציב. בנוסף, הובעו חששות מעלייה בשיעור שחרורים מוקדמים ממחלקות היילודים, עוד דווח על ירידה בהתחסנות פגים לנגיף RSV בתקופת החורף. נגיף זה מסוכן לפגים אף יותר מנגיף הקורונה.

ד"ר שמואל צנגן מציין כי למרבה השמחה כל היילודים לאמהות שנדבקו בקורונה היו ללא תסמינים לקורונה, כיוון שנמצא שהנגיף לא עובר מהאם לתינוק.. כמו כן, חלק גדול מהיילודים לא קיבלו חלם אם, למרות שנגיף הקורונה לא נמצא בחלב אם של אמהות המאומתות לנגיף.."

ד"ר צנגן מוסיף: "אנו קוראים למשרד הבריאות להשקיע בהקמת פגיות עם חדרים נפרדים לפגים, כמומלץ בעולם המערבי, ובהקמת מחלקות ביות כדי לצמצם את הנזק הנגרם מהפרדת ההורים מהתינוקות שלהם. בהזדמנות זו, אנו מברכים על הקמת בנק חלב אם הראשון בישראל וקוראים למשרד הבריאות להשלים את ההליך להקצאת התקציב לרכישת חלב אם מהבנק ולמנוע בכך את סגירתו".

בעמותת לה"ב נמסר כי משבר הקורונה העצים מאד את המצוקה הנפשית והחרדה של ההורים לפגים. בתקופה האחרונה ישנה עלייה של 50% ויותר בפניות לקבלת סיוע ותמיכה נפשית על רקע משבר הקורונה".

מידע חשוב להורים

הפרוייקטים שלנו

בוט לה"ב
he_IL
דילוג לתוכן